Шахпаска: Сега сме поискусни од почетокот на епидемијата во земјата


Министерството за здравство, комисијата за заразни болести и Владата од самиот почеток, максимално добро се справуваат со пандемијата на коронавирусот и со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Само со дисциплина и целосно почитување на мерките за заштита од вирусот Ковид-19 можеме да го спречиме неговото ширење.Последните анализи и податоци ...
| | веќе видена | слични

Само со дисциплина и целосно почитување на мерките за заштита од вирусот Ковид 19 можеме да го спречиме неговото ширење , истакна кандидатката за пратеничка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

,,Уште денеска останувам во самоизолација согласно протоколот, а од утре повторно во исполнување на редовните обврски од работното место Да ги почитуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надлежните за справување со корона вирусот се без компас. Глумењето нормализација води само кон ширење на заразата. Вонредна состојба во државава се ...
| | веќе видена | слични

Денеска го добив резултатот од вториот тест на коронавирус и тој е – негативен, информираше премиерот Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил. -Уште денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија во овие тешки времиња има пријатели и подадена рака. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со премиерот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска објави дека телефонски разговарал со словенечкиот премиер Јанез Јанша од кого побарал да испрати тим од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според Центарот за јавно здравје во Велес денеска нема ново регистрирани случаи со Ковид-19, а активни на болеста се 25 лица. Од велешката ЈЗУ Општа болница, ...
сите 525 | | | веќе видена

Новата училишна година во Унгарија ќе почне на вообичаениот начин и училиштата ќе се отворат на 1 септември. Како што соопшти унгарското министерство за ...
сите 325 | | | веќе видена

Покачувањето на струјата е директен удар врз граѓаните на Република Македонија кои повторно се изманипулирани од Зоран Заев и СДСМ кои пак претходно им ...
сите 295 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 805 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика информира дека на денешниот состанок со Комисијата за заразни болести и претставници на Министерството за здравство ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседавачот и поранешниот собраниски спикер Талат Џафери, попладнево дал налог на собраниските служби да бидат подготвени утре да продолжи конститутивната ...
сите 192 | | | веќе видена

Низ светот се зголемија грижите за безбедноста на складирањето на амониум нитрат по експлозијата во Бејрут, Либан. Хемикалијата се користи како ѓубриво или во ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шахпаска: Сега сме поискусни од почетокот на епидемијата во земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: