ТАЧИ: Главни виновници за оваа ситуација со Ковид-19 се Османи и ИВЗ кои направија притисок да се отворат џамиите за Бајрам


Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доктор Караџорски посочи дека сегашната состојба е резултат на скратениот полициски час од страна на Кризниот штаб, на кој претседател е Османи. Тој денес на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДПА Мендух Тачи, на денешното гостување во емисијата „Клан Дебата“ која се емитува на Клан Македонија зборувајќи за состојбата со коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични

Додека десетици илјади луѓе во четвртокот слободно излегоа од Скопје, а и неколкуте други градови што се во 80-часовен полициски час, Владата го навлече ...
| | веќе видена | слични

Тетовскиот муфтија на ИВЗ, Ќани Несими тврди дека сите безбедносни процедури за празникот Рамазан Бајрам во џамиите максимално се почитувале.– Во џамиите, ...
| | веќе видена | слични

Зголемениот број на заразени од коронавирусот во Чаир се должи на непочитување на превентивните мерки од страна на граѓаните кои се опуштија особено во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 194 | | | веќе видена

Градоначалниците на 16 општини во земјава го поддржаа предлогот за формирање регионални „ковид-центри“ во градовите каде веќе постојат општи болници и ...
сите 299 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 131 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 314 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАЧИ: Главни виновници за оваа ситуација со Ковид-19 се Османи и ИВЗ кои направија притисок да се отворат џамиите за Бајрам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: