Загрозени 40.000 работни места во Македонија


5 копии

Како и насекаде низ светот, Ковид-19 предизвика економска криза во Северна Македонија. Во еден дел, здравствениот одговор на кризата предизвика индуцирана ...
| | веќе видена | слични

Иако има намалување на бројката на лица кои бараат помош како невработени, економистите предвидуваат дека опоравувањето на нацијата од пандемијата ќе земе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само во последната недела во САД околу 1,54 милиона лица поднеле барања за пријава за невработеност, соопшти денеска Министерството за труд, покажувајќи дека и ...
| | веќе видена | слични

Додека Заев и Владата не убедуваат дека економијата е стабилна, анализите на меѓународните организации го покажуваат токму спротивното. Резултатите од Анкетата ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. јуни 2020 (Inpress) – Бројот на невработени лица во Охрид во месец април во однос на март, порасна за 350 лица, пред се’ поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загрозени 40.000 работни места во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: