Осум нови случаи на Ковид19 во Гостиварско


4 копии

Епидемиолозите од штипскиот Центар за јавно здравје денеска и утре интезивно ќе ги земаат првите контролни брисеви на 53 текстилни работници од првата ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

88-годишен охриѓанец вчера почина од КОВИД-19, а во Охрид има 42 активни случаи, соопшти Центарот за јавно здравје. Во градот има 25 болни на домашно лекување ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Центарот на текстилната индустрија во нашата држава, градот Штип, стана еден од главните жаришта на коронавирусот, па така во градот под Исарот моментално има ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Градоначалникот на Аеродром, Тимчо Муцунски денеска попладне и официјално ќе влезе во својата градоначалничка канцеларија и ќе ја преземе својата должност. Тој ...
сите 248 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска ќе одржи прес-конференција на која ќе објави нови детали и пораки за, како што велат, злосторничката група на полицајци на Заев и ...
сите 189 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 194 | | | веќе видена

Во следната година Северна Македонија треба особено да ја подобри интерсекторската координација и да ги зголеми финансиските ресурси за намалување на ...
сите 274 | | | веќе видена

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осум нови случаи на Ковид19 во Гостиварско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: