Апел за придржување кон мерките за заштита


3 копии

„Само со дисциплина и целосно почитување на мерките за заштита од вирусот Ковид-19 можеме да го спречиме неговото ширење.Последните анализи и податоци ...
| | веќе видена | слични

Само со дисциплина и целосно почитување на мерките за заштита од вирусот Ковид 19 можеме да го спречиме неговото ширење , истакна кандидатката за пратеничка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

,,Уште денеска останувам во самоизолација согласно протоколот, а од утре повторно во исполнување на редовните обврски од работното место Да ги почитуваме ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје има над 1000 активни случаи на Ковид 19, а изминатите десетина дена Скопје ги руши рекордите по бројот на заразени. Камерата на Канал 5 во општините ...
| | веќе видена | слични

Денеска го добив резултатот од вториот тест на коронавирус и тој е – негативен, информираше премиерот Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил. -Уште денеска ...
| | веќе видена | слични

Откако се појави пандемијата на коронавирусот, и во нашата земја драстично се променија работите. Полициски час, карантин, мерки за спречување на ширење на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска напладне ќе оди кај шефот на државата Стево Пендаровски кој треба да му го предаде мандатот за составување нова ...
сите 830 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 732 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 496 | | | веќе видена

Еуростандард банка АД Скопје ја известува јавноста дека во текот на денешниот ден се пласирани лажни информации кои, како што велат од банката, се однесуваат ...
сите 97 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Апел за придржување кон мерките за заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: