СЛЕДНАТА МЕРКА ЌЕ БИДЕ ПОЛИЦИЈА НА ИЗЛЕЗИТЕ НА ГРАДОВИТЕ: Новиот број на заразени премногу висок


Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Сто шеесет и четири новозаразени со Ковид-19, 12 оздравени пациенти, двајца починати и 1.045 тестирања е вчерашниот биланс од епидемијата на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
7 копии

Епидемиолошката состојба, како на ниво на држава, така и во нашата општина, според официјалните бројки не е добра, бидејќи бројот на новозаразени постојано ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Член на кризниот штаб во Дебар е позитивен на коронавирусот. Заразен со Ковид -19 е и лекар инфектолог и медицинска сестра од овој град, дознава Фактор. Во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со последните тестирања за откривање новоинфицирани со коронавирусот во гостиварскиот регион има два нови случаja. Според информациите на меѓуопштинскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЛЕДНАТА МЕРКА ЌЕ БИДЕ ПОЛИЦИЈА НА ИЗЛЕЗИТЕ НА ГРАДОВИТЕ: Новиот број на заразени премногу висок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: