Изминатите три месеци 11904 луѓе се стекнале со статус на невработени


3 копии

Иако има намалување на бројката на лица кои бараат помош како невработени, економистите предвидуваат дека опоравувањето на нацијата од пандемијата ќе земе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само во последната недела во САД околу 1,54 милиона лица поднеле барања за пријава за невработеност, соопшти денеска Министерството за труд, покажувајќи дека и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 11. јуни 2020 (Inpress) – Бројот на невработени лица во Охрид во месец април во однос на март, порасна за 350 лица, пред се’ поради пандемијата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Голем број македонски граѓани кои останале без работа во периодот пред пандемијата, сега поради кризата, не можат да најдат нова работа затоа што повеќето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС) смета дека состојбата во стопанството е алармантна и дека актуелните економски мерки не се доволни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 194 | | | веќе видена

Со комплетна заштитна опрема од скафандери, визири, мантили, качулки, маски и ракавици членовите од посебниот избирачки одбор од Битола денес претпладне од ОИК ...
сите 583 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 131 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 252 | | | веќе видена

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест РТ-ПЦР при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и Босна и Херцеговина.Тестот е со цел да ...
сите 136 | | | веќе видена

Синоќа, на магистралниот пат Радовиш – Штип, во близина на клучката за с. Љуботен, се случила сообраќајна незгода, при што едно лице го загуби животот.Според ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изминатите три месеци 11904 луѓе се стекнале со статус на невработени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: