ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е најголем ковид кластер во Република Македонија

Поради нивната желба за избори и фотелја голем број на функционери заминаа во самоизолација, а и неколкумина излегоа позитивни на Ковид 19. Потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски е позитивен на коронавирус. Како што дознаваме, тој е сместен на Инфективната клиника во Скопје. Резултати од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Борис Георгиевски, градоначалникот на Гази Баба, за „Фокус“ потврди дека е позитивен на коронавирусот, откако претходно беше објавено дека бил хоспитализиран ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Градоначалникот на Гази Баба, Борче Георгиевски е позитивен на коронавирус, дознава КурирСпоред порталот, тој е сместен на Инфективната клиника во Скопје.Извор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се пополнуваат капацитетите во болниците во земјава. Според податоците од установите, на Инфективната клиника вкупно се хоспитализирани 84 пациенти. На ...
сите 571 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на собир во општина Центар вечерва порача дека правдата мора да завладее насекаде низ Македонија, во секој ...
сите 465 | | | веќе видена

Слушам дека Заев и Мицкоски се подготвени да формираат македонска влада, еве ви кажувам многу јасно и отворено, ако создадете влада само со македонски ...
сите 279 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ е најголем ковид кластер во Република Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: