Бислимоски не очекува проблеми во енергетскиот сектор при нов бран на епидемијата од Ковид- 19


Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски во вторник ќе претседава со Состанокот на бордот регулатори на Енергетската заедница, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски ја поздравува иницијативата на Градски енергетски системи (ГЕС) да започнат со ...
| | веќе видена | слични

До РКЕ, како што вели Бислимоски, веќе е поднесено барање од ГЕС за што Регулаторот издал решение за прекин на постапка што е обжалено на Управен суд и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

До Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) последниве денови пристигнуваат по 30-тина барања од граѓаните за корегирање на високите сметки од ЕВН, потврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Отпорноста на енергетскиот пазар во време на пандемија, хармонизирањето на европската регулатива со законите од земјите членки на Енергетската заедница, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Начините и активностите кои ги преземале регулаторните тела од регионот при справувањето со КОВИД-кризата беа главна тема на денешниот 45. Редовен состанок на ...
| | веќе видена | слични

Само минатата недела до РКЕ околу 150 граѓани испратиле реракции поради високите сметки за потрошена електрична енергија. На дневно ниво стигаат и по 30 жалби ...
| | веќе видена | слични

Тој најави дека ќе направат притисок постоечките броила да бидат заменети со броила со далечинско отчитување за во иднина да нема проблеми со фактурите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 8.332, а во моментов активни се 3.475, откако вчера беа регистрирани ...
сите 569 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 232 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски не очекува проблеми во енергетскиот сектор при нов бран на епидемијата од Ковид- 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: