Лутина и фрустрација на протестите во САД


Камера на Гласот на Америка беше на терен низ Арлингтон, Вирџинија, да се увери како функционираат новите прописи за баровите, кафулињата, рестораните, но и ...
| | веќе видена | слични

Населението на Далечниот Исток се чини помалку подложно на коронавирусот. За тоа досега се најдени само малку веродостојни објаснувања. Министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 405 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 327 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 562 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лутина и фрустрација на протестите во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: