Лутина и фрустрација на протестите во САД


Камера на Гласот на Америка беше на терен низ Арлингтон, Вирџинија, да се увери како функционираат новите прописи за баровите, кафулињата, рестораните, но и ...
| | веќе видена | слични

Населението на Далечниот Исток се чини помалку подложно на коронавирусот. За тоа досега се најдени само малку веродостојни објаснувања. Министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да останеме на вистинскиот пат. Докажавме дека можеме, а можеме уште повеќе и уште подобро. Не само што ги исполнивме целите, туку изградивме и пријателство. ...
сите 601 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Македонски Брод во рамките на кампањата „За обнова на Македонија“, најпрво им се заблагодари на ...
сите 408 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 178 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 300 | | | веќе видена

Кандидатите за пратеници, носителите на листите во изборните единици и лидерите на партиите ја продолжуваат кампањата. Коалицијата „Обнова на Македонија“ ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лутина и фрустрација на протестите во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: