Луѓето им ја препуштија грижата за животите на власта која ја имаше целата доверба, а тие ги разочараа со својата неспособност

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Бугарија можеше да стави вето, но не стави, таа се бори за нас, почнувајќи од премиерот Бојко Борис до министерката за надворешни работи Захариева и сите ...
| | веќе видена | слични

Петти јули е законски определен датум за избори во моменталната состојба, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва во Клик Плус на ТВ 21. -Ако не се договорат ...
| | веќе видена | слични

Бројките не се кријат, транспарентен е процесот од самиот почеток со епидемијата до денеска, јас верувам, дека само така е исправно, рече Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар, Алберт Муслиу за емисијата „Што не е јасно“, изјави дека не разбира како тие кои се најголеми противници за одржување на изборите биле ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар Алберт Муслиу за отвореното студио на ТВ 24 изјави дека ние немаме бегање од избори, туку имаме држава која нема парламент и власта е ...
| | веќе видена | слични

Аналитичарите Алберт Муслиу и Благојче Атанасовски во денешното гостување во отвореното студио со подеднакви ставови околу одржувањето на изборите и како тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Луѓето им ја препуштија грижата за животите на власта која ја имаше целата доверба, а тие ги разочараа со својата неспособност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: