„СИСТИНА ОФТАЛМОЛОГИЈА“ - 10 години доверба


4 копии

Македонија во овие тешки времиња има пријатели и подадена рака. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со премиерот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска објави дека телефонски разговарал со словенечкиот премиер Јанез Јанша од кого побарал да испрати тим од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, истакна дека остварил телефонски разговор со со премиерот на Словенија, Јанез Јанша околу справувањето во битката со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ќе се разговара за тоа каква форма на увид треба да се направи кај оние матични лекари кои не веруваат во ...
| | веќе видена | слични

Лекарската Комора од земјава испраќа апел не само до граѓаните туку и до лекарите доследно да ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. Загрижени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пациентките со рак на дојка се оневозможени да прават ехо или мамографија во јавното здравство, и за ваков преглед треба да се упатат во некоја приватна ...
| | веќе видена | слични

Во македонското здравство постојат доктори кои не ги пријавуваат заболените за тестирање на ковид-19 и кои не веруваат дека новиот коронавирус постои, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 520 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 354 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 572 | | | веќе видена

Пратеничката даниела Маркоска од редовите на СДСМ истакна дека Владата е посветена на помош и поддршка на компаниите со цел одржување на ликвидноста и ...
сите 185 | | | веќе видена

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
сите 411 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 172 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„СИСТИНА ОФТАЛМОЛОГИЈА“ - 10 години доверба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: