Афроамериканецот чија смрт предизвика ХАОС ВО САД, ИМАЛ КОРОНАВИРУС


2 копии

Градоначалничката на Сиетл, Џени Даркан изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп треба да се „врати во својот бункер“ откако тој се закани дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 10 полицајци од Минеаполис го осудуваат колегата обвинет за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд и велат дека се подготвени да прифатат „промени, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека администрацијата ќе инвестира повеќе во обука на полицијата и ќе преземе чекори за зголемување на пристапот ...
| | веќе видена | слични

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се проширила во целиот свет. Со голема брзина било споделувано и видеото на кое се гледа како полицаецот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Сиетл, Џени Дуркан, во четвртокот ги бранеше демонстрантите кои прогласија автономна зона на улиците во градот, нарекувајќи ја патриотска, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп рекол дека неговата администрација повеќе нема да вложува во обука на полицијата и оценил дека САД не можат да ...
| | веќе видена | слични

Убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд е вест која се прошири низ целиот свет.Се брзина на светлината се споделуваше снимката на која се гледа полицискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Нашата држава има ситуација во која мораме да избереме парламент. Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ...
сите 286 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 155 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, на прес-конференција го објави аудио-записот што денеска беше споделен на „Јутуб“, за се однесува на претседателот ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати од Општина Карбинци на граѓаните и потенцираше дека ова се избори во кои одлучуваме во каква иднина ...
сите 541 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 269 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Афроамериканецот чија смрт предизвика ХАОС ВО САД, ИМАЛ КОРОНАВИРУС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: