Бела куќа: Единствено Трамп има право да се повика на Законот за бунт

4 копии

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
| | веќе видена | слични

Началникот на Генералштабот на САД Марк Мили изјави дека погрешил кога чекорел покрај претседателот Доналд Трамп до црква оштетена од демонстрантите и пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералот Марк Мајли, претседавач со Здружениот штаб наамериканските вооружени сили денеска објави извинување поради своето учество во прошетката и ...
| | веќе видена | слични

Настанот од 1 јуни создаде „перцепција дека војската е вмешана во домашната политика“, рече генералот Мајли во видеото што се емитува на Виртуелната церемонија ...
| | веќе видена | слични

Потегот го нарече „грешка“, од која научил. Главниот армиски шеф на САД призна дека било грешка за него што го придружувал претседателот Трамп на плоштадот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Белата куќа уште минатата недела барала на улиците на Вашингтон и останатите американски градови да бидат распоредени околу 10.000 активни војници за да ги ...
| | веќе видена | слични

Според нив, министерот за одбрана Марк Еспер наводно преместил околу 1600 активни војници во Вашингтон, каде веќе биле распоредени околу 5000 припадници на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бела куќа: Единствено Трамп има право да се повика на Законот за бунт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: