Гостиварскиот кризен штаб бара патроли кои ќе проверуваат дали се почитуваат мерките во угостителските објекти


Формирање заеднички патроли со комунални, пазарни и полициски инспектори за да се конторлираат угостителите дали ги спроведуваат мерките за заштита од ...
| | веќе видена | слични

Наместо измени во протоколот за работа како што се најавуваше, се преземаат порепресивни мерки кои нема да дадат резултати. Угостителите со реакција по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пазарните инспектори заедно со претставници од финансиска полиција ќе вршат контроли во угостителските објекти. Отако угостителските објекти почнаа со работа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, информираше за инспекциските надзори направени од страна на шест инспекторати во ...
| | веќе видена | слични

Финансиската полиција се вклучува во контролите низ угостителските објекти и во случај на повеќе од 2 гости на маса ќе утврдува дали тие се од исто семејство. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Финансиска полиција ќе утврдува дали четирите лица на една маса се од исто семејство. Од денеска пазарните инспектори заедно со претставници од финансова ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пазарната инспекција од денеска започнува со контроли во угостителските податоци заедно со Финансиската полиција која ќе ги легитимира гостите дали ги ...
| | веќе видена | слични

Пазарните инспектори од денеска вршат контрола на угостителските објекти заедно со финансиската полиција, која има законско право да врши легитимирање на ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска, на денешната редовна прес-конференција информираше за инспекциските надзори направени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 219 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 241 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 188 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 303 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварскиот кризен штаб бара патроли кои ќе проверуваат дали се почитуваат мерките во угостителските објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: