(ВИДЕО) Пазарџиите продадоа се, карантинот го испразни Скопје


14 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска истакна декаво рамки на Комисијата за заразни болести следниве денови ќе се дискутира за тоа дали ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицискиот час на некој начин е модифициран и засега нема потреба да се воведуваат дополнителни мерки од тие што се сега како активност на терен, смета ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на државата, Стево Пендаровски утре ќе информира дали ќе има ново продолжување на вонредната состојба. Од утрешната одлука зависи и датумот за ...
| | веќе видена | слични

Има нови многу нови кластери, а и нови асимптоматски случаи кои произлегуваат од кластерите, информира министерот за здравство, Венко Филипче . Тој рече дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека не е потребно продолжување на вонредната состојба, затоа што како што рече за воведување на рестрикциите како ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната седница донесе заклучок да се воведат засилени контроли во критичните места, каде што има поголем број новозаразени со коронавирус и, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Пазарџиите продадоа се, карантинот го испразни Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: