Петровска апелира да се почитуваат мерките


2 копии

Денеска го добив резултатот од вториот тест на коронавирус и тој е – негативен, информираше премиерот Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил. -Уште денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Свети Николе и понатаму останува со еден случај на заразен со Ковид-19, информираше денеска градоначалникот на Општина Свети Николе, Сашо Велковски. Тој вели ...
| | веќе видена | слични

Мораме да го почитуваме мерките за заштита од коронавирусот, да ја слушаме Комисијата за заразни болести, тие луѓе макотрпно и професионално си ја работат ...
| | веќе видена | слични

Да носиме заштитна опрема, да одржуваме растојание, редовно да миеме и дезинфицираме раце, објави бившиот премиер и лидер на СДСМ, Зоран Заев. - Ова се трите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Вкупно се хоспитализирани 88 пациенти. На кислородна поддршка се 54 пациенти, нема ...
сите 618 | | | веќе видена

Денеска сме овде во Прилеп, разговараме со прилепчани поврзано со оваа тешка сурова реалност која што се случува изминатите три години, истакна претседателот ...
сите 358 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој очигледно не поднесува конкуренција и за себе вели дека бил единствениот Бошко Буха во државата (очебијно незнаејќи како тој ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска апелира да се почитуваат мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: