Џордан разочаран и револтиран: Доста беше од расизам!


2 копии

Илјадници демонстранти се собраа да го поддржат движењето „Животите на црнците се важни“ во паркот во Амстердам именуван по јужноафриканскиот борец против ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Англиската Премиер лига дава поддршка на фудбалерите кои се приклучуваат на акцијата против расизмот. Фудбалската асоцијација (ФА) изјави дека ќе биде „водена ...
| | веќе видена | слични

Вечерва (20,45) Баерн Минхен е апсолутен фаворит во дуелот од полуфиналето во германскиот куп против Ајнтрахт Франкфурт, меѓутоа од гостинскиот табор дојдоа до ...
| | веќе видена | слични

Вечерва ќе го добиеме вториот финалист во германскиот куп (ДФБ Покал) и екипата која ќе се бори со Баер Леверкузен со трофејот. Имено, полуфиналниот натпревар ...
| | веќе видена | слични

Протестите веќе две недели се одржуваат во речиси сите големи градови низ САД, а причина за тоа е убиството на Џорџ Флојд од страна полициецот од Минеаполис, ...
| | веќе видена | слични

Некогаш најдобриот боксер во светот, Мајк Тајсон „му сврте грб“ на неговиот пријател Доналд Трамп за да се приклучи на протестите за правата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мит Ромни, републикански сенатор од Јута, вчера се појави на демонстрациите во Вашингтон против полициската бруталност и убиството на Афроамерикенцот Џорџ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 459 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Македонски Брод во рамките на кампањата „За обнова на Македонија“, најпрво им се заблагодари на ...
сите 366 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 178 | | | веќе видена

Изминатите нeколку денови се намалува бројот на приеми споредено со тоа што беше пред десеттина дена кога имаше огромен број пациенти кои доаѓаа во болница и ...
сите 300 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски носител на листата кандидати за пратеници во ИЕ 2 на вечерашното гостување на изборната програма на ...
сите 349 | | | веќе видена

Прво изборно соочување на лидерите на двете најголеми партии Христијан Мицкоски и Зоран Заев. Лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ во предизборен дуел дебатираа на ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џордан разочаран и револтиран: Доста беше од расизам!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: