Денеска 120 новозаразени, ФИЛИПЧЕ Е ОПТИМИСТ: ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО


 Откако по конференцискиот состанок помеѓу кризниот штаб на владата и комисијата за заразни болести вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи побарал од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Околу 70 проценти од активните случаи и новозаразените со коронавирусот се во рамките на познатите кластери, но има и нови, изјави вчера министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со зголемувањето на бројот на инфицираните од ковид-19 се наполни Инфективното одделение во Битола. Во Клиничката болница во Битола хоспитализирани се вкупно ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи побарал Владата да формира посебна комисија за да го испита работењето на Инфективната клиника и на Градската ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната пре-конференција истакна дека не е загрозена работата на ниту една јавна здравствена установа во државата и ...
| | веќе видена | слични

Филипче потенцира дека појавата на нови случаи е секогаш поради истата причина, а тоа непочитувањето на мерките. Тој посочи дека меѓу новите кластери се лица ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник десет лекари од државата и од клиниките, кои што имаат соодветна експертиза во областа на интерната медицина, пред се пулмологијата, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 141 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска 120 новозаразени, ФИЛИПЧЕ Е ОПТИМИСТ: ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: