Денеска 120 новозаразени, ФИЛИПЧЕ Е ОПТИМИСТ: ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО


 Откако по конференцискиот состанок помеѓу кризниот штаб на владата и комисијата за заразни болести вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи побарал од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Околу 70 проценти од активните случаи и новозаразените со коронавирусот се во рамките на познатите кластери, но има и нови, изјави вчера министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со зголемувањето на бројот на инфицираните од ковид-19 се наполни Инфективното одделение во Битола. Во Клиничката болница во Битола хоспитализирани се вкупно ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи побарал Владата да формира посебна комисија за да го испита работењето на Инфективната клиника и на Градската ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче на вчерашната пре-конференција истакна дека не е загрозена работата на ниту една јавна здравствена установа во државата и ...
| | веќе видена | слични

Филипче потенцира дека појавата на нови случаи е секогаш поради истата причина, а тоа непочитувањето на мерките. Тој посочи дека меѓу новите кластери се лица ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник десет лекари од државата и од клиниките, кои што имаат соодветна експертиза во областа на интерната медицина, пред се пулмологијата, како и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска 120 новозаразени, ФИЛИПЧЕ Е ОПТИМИСТ: ЌЕ БИДЕ ПОДОБРО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: