Туск: ПРВО ЗАШТИТА НА ГРАЃАНИТЕ ПА ПОСЛЕ ИЗБОРИ


4 копии

Македонија во овие тешки времиња има пријатели и подадена рака. Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари телефонски разговор со премиерот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска објави дека телефонски разговарал со словенечкиот премиер Јанез Јанша од кого побарал да испрати тим од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, истакна дека остварил телефонски разговор со со премиерот на Словенија, Јанез Јанша околу справувањето во битката со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Катастрофални резултати во економијата од само 0.2 проценти БДП, пад на извозот од 60%, и тоа за првите 4 месеци оваа година, и пред Корона пандемијата, напиша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во обраќање порача дека пакетите за поддршка треба да важат во текот на летните месеци, бидејќи економијата бележи ...
| | веќе видена | слични

Сите држави околу нас излегоа како победници од кризата, а ние се претвораме во балкански Вухан со бројки како на самиот почеток на светската пандемија. Јас не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Корона заразата одзема животи. А, комисијата за заразни болести не е на нивото на задачата, и главниот проблем е што се исполнуваат политички нарачки, наместо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 501 | | | веќе видена

Синоќа по полноќ во полиција било пријавено дека на локалниот пат меѓу селата Стојаково и Богородица, се случила сообраќајна незгода во која починал ...
сите 371 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 379 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 164 | | | веќе видена

Триесет и двегодишен спортист од Кавадарци е новиот случај позитивен на коронавирус, откриен при скрининг. Доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при ...
сите 78 | | | веќе видена

Срам, порази, понижувања. Овие 3 работи ги трпиме на свој грб и што е најважно, целата држава и граѓаните трпат се ова само заради еден човек што е срам за ...
сите 31 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Туск: ПРВО ЗАШТИТА НА ГРАЃАНИТЕ ПА ПОСЛЕ ИЗБОРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: