И покрај забраната жителите на Хонгконг бараат начин да го одбележат масакрот на Тиенанмен во Пекинг

Кинеската војска и тенкови пред 31 година ги нападнаа продемократските демонстранти на плоштадот Тиенанмен, во центарот на Пекинг, при што загинаа од околу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Твитер соопшти дека отстранил стотина илјади профили поврзани со операцијата која го поддржува Пекинг, со која се шират пораки во корист на кинеската влада, ...
| | веќе видена | слични

Состаноците поврзани со плоштадот Тиананмен и кризата во Хонг Конг биле прекинати поради жалба на комунистичката влада. „Зум“ призна дека ги суспендирал ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Компанијата „Твитер“ соопшти дека блокирале десетици илјади сметки поврзани со Кина, Русија и Турција кои биле користени за пропаганда и дезинформации. Сите ...
| | веќе видена | слични

Твитер од својата платформа отстраниле повеќе од 170.000 профили со образложение дека биле поврзани со државни кампањи за влијание од Кина со фокус на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белата куќа соопшти дека „масакрот“ на кинеските студенти од 1989 година, на плоштадот „Тјенанмен“ во Пекинг, е трагедија што нема да биде заборавена.„САД ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Контроверзниот закон содржи детали дека секој што намерно ќе ја навреди химната на Кина со исвиркување и други начини на изразување на непочитување, ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 106 | | | веќе видена

Секаде каде СДСМ нема кандидат за градоначалник во вториот круг од Локалните избори 2021, а од спротива е опозицијата, поддршката на нашето членство ќе биде за ...
сите 222 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 32 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 139 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И покрај забраната жителите на Хонгконг бараат начин да го одбележат масакрот на Тиенанмен во Пекинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: