И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
| | веќе видена | слични

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски, денеска остварил средба со министерот без ресор задолжен за имплементација на Стратегијата за подобрување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски вели дека верува во институциите и професионалците откако јавното обвинителство од Куманово ја отфрли кривичната ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство соопшти дека по сеопфатно проучување на наводите во кривичната пријава поднесена од СВР-Куманово против градоначалникот на Куманово и ...
| | веќе видена | слични

Откако јавното обвинителство од Куманово ја отфрли кривичната пријава против него и членот на Општинскиот кризен штаб, Горан Стојановски, градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ВЧЕРА СМЕ ИМАЛЕ 120 НОВОЗАБОЛЕНИ - Официјални бројки на Институтот за јавно здравје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: