Инцидент во Парламентот на Хонг Конг

2 копии

Твитер соопшти дека отстранил стотина илјади профили поврзани со операцијата која го поддржува Пекинг, со која се шират пораки во корист на кинеската влада, ...
| | веќе видена | слични

Состаноците поврзани со плоштадот Тиананмен и кризата во Хонг Конг биле прекинати поради жалба на комунистичката влада. „Зум“ призна дека ги суспендирал ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Компанијата „Твитер“ соопшти дека блокирале десетици илјади сметки поврзани со Кина, Русија и Турција кои биле користени за пропаганда и дезинформации. Сите ...
| | веќе видена | слични

Твитер од својата платформа отстраниле повеќе од 170.000 профили со образложение дека биле поврзани со државни кампањи за влијание од Кина со фокус на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Белата куќа соопшти дека „масакрот“ на кинеските студенти од 1989 година, на плоштадот „Тјенанмен“ во Пекинг, е трагедија што нема да биде заборавена.„САД ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Контроверзниот закон содржи детали дека секој што намерно ќе ја навреди химната на Кина со исвиркување и други начини на изразување на непочитување, ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Првичниот одговор беше на место, излегоа екипи, форензички екипи кажаа дека несреќата се случила, но сепак не сакаа во тој момент да шпекулираат како и зошто ...
сите 266 | | | веќе видена

Сите оние што биле во високоризичен контакт со лице потенцијално заразено со омикрон-сојот на коронавирусот во Словенија ќе мора да бидат во карантин. ...
сите 493 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 158 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 303 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 135 | | | веќе видена

Нема да почитуваме едностран договор со Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Рече дека премиерот во заминување Зоран Заев е подготвен да ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инцидент во Парламентот на Хонг Конг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: