Уапсени и останатите полицајци кои учествуваа во убиството на Флојд


5 копии

Кризниот штаб на Белата куќа за борба против епидемијата на коронавирус денеска ги предупреди гувернерите на американските сојузни држави дека масовните ...
| | веќе видена | слични

Додека демонстрантите во близина гласно скандираат, Џојс Џонсон гледа во камената статуа на поборникот за граѓански права, Мартин Лутер Кинг Џуниор во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци од Минеаполис, вклучени во смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд, е ослободен од притвор, откако за него била платена ...
| | веќе видена | слични

Еден од четворицата полицајци од Минеаполис обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, Томас Лејн, бил ослободен од притвор, откако ја платил кауцијата. ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на 37-годишниот поранешен полицаец, Ерл Греј ,потврди дека на Лејн му била исплатена кауција од 750.000 долари и дека станува збор за условна ...
| | веќе видена | слични

Со бараните реформи се предвидува зголемена одговорност за полициските службеници Претседателот на САД, Доналд Трамп, е предвидено да се состане со верските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Томас Лејн, еден од четворицата поранешни полицајци од Минеаполис кои се обвинети за убиството на Џорџ Флојд, пуштен е од затвор во округот Хенепин. Како што ...
| | веќе видена | слични

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци од Минеаполис кои се обвинети за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, е пуштен од притвор откако за него била ...
| | веќе видена | слични

Илјадници демонстранти се собраа да го поддржат движењето „Животите на црнците се важни“ во паркот во Амстердам именуван по јужноафриканскиот борец против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод многу неточни и злонамерни написи објавени во последните денови во одделни медиуми во Република Северна Македонија, имам лична и професионална обврска ...
сите 289 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 292 | | | веќе видена

Нашата понуда носи нова македонска развојна економија, која обезбедува повеќе инвестиции, нови работни места и повисоки плати, вели Јован Митрески, носител на ...
сите 166 | | | веќе видена

Во петок, првиот ден откако властите дозволија целосно отворање на границите, без обврска за корона тест и задолжителен карантин, најмногу патници поминале на ...
сите 220 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со носителот на изборна единица 2, Владо Мисајловски ја посетија Општина Куманово. Од Куманово Мицкоски ...
сите 191 | | | веќе видена

Од денеска стапува на сила новиот закон за Јавното Обвинителство кој става дефинитивен крај на работата на СЈО. Собранието го донесе овој закон во февруари ...
сите 70 | | | веќе видена

Името на Јирген Клоп со златни букви ќе остане запишано во историјата на Ливерпул откако германскиот стратег успеа да го донесе трофејот од Премиер лигата на ...
сите 164 | | | веќе видена

Ем шут, ем најрогат, ем најпопуларен, коментира професорката Гордана Силјановска Давкова по новите аудиобомби, во кои претседателот на СДСМ зборува за ...
сите 68 | | | веќе видена

Почнува пријавувањето на болните и изнемоштените лица, кои можат да го искористат своето право на глас на 14 јули односно ден пред изборите. Претседателката на ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени и останатите полицајци кои учествуваа во убиството на Флојд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: