Зибери се дистанцираше од Заев: Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори


Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
| | веќе видена | слични

Шефицата на канцеларијата на Светската Здравствена Организација во Македонија, Д-р Јихане Тавилах, во едно свое гостување во емисија на телевизија Алсат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес-конференција во Владата изјави дека било кој настан, вклучувајќи ги и изборите, доколку е организиран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефицата на канцеларијата на СЗО во Македонија, д-р Јихане Тавилах, категорично ги отфрла тврдењата кои се пласираат во последниот период дека корона вирусот ...
| | веќе видена | слични

Непочитувањето на мерките, неносењето маски, групирањето и ифтарските вечери ни се удрија од глава како бумеранг, посочи вчера претседателот на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција потенцираше дека целиот овој изминат период имаме еден отворен и транспарентен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 599 | | | веќе видена

Српските туристи со часови чекаат на граничниот премин Кулата во Бугарија за да влезат во Грција и да одат на море. Грчките погранични служби ги тестираат за ...
сите 324 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 386 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува каква држава сакаме, држава со корупција, криминал или ...
сите 328 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 на вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров, носител на листата на ...
сите 240 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 186 | | | веќе видена

ДУИ и нејзиниот лидер, Али Ахмети немаат намера да се повлечат од барањето за прв премиер Албанец. И покрај негувањата и цврстите ставови од двајцата ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери се дистанцираше од Заев: Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: