Снимката од протестите во САД ги разбесни граѓаните уште повеќе, девојче плаче и вреска од болка, а полицијата…


Едно девојче било снимено како вреска од болка откако полицијата наводно го испрскало со солзавец на протестите кои што се случуваат во САД поради смртта на ...
| | веќе видена | слични

Двајца припадници на градската полиција на Лондон се нападнати на должност откако на улица реагирале на повик за помош, а видео снимката потоа се најде на ...
| | веќе видена | слични

Припадници на државната патрола на Минесота признаа дека „стратешки“ ги бушеле гумите на автомобилите за време на протестите поради смртта на Афроамериканецот ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

На протестите по повод смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд во Лондон, повредени биле десетина полицајци, а една полицајка е хоспитализирана откако јавајќи на ...
| | веќе видена | слични

Протестите за смртта на Џорџ Флојд, кој настрада поради полициската бруталност во САД, продолжуваат, а има и такви кои ја користат ситуацијата за да крадат или ...
| | веќе видена | слични

Протестите во САД поради смртта на Џорџ Флојд, кој настрада поради полициска бруталност, траат десетти ден, а таквата ситуација се злоупотребува за многубројни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ден по средбата на владините коалициски партнери Зоран Заев и Али Ахмети од кусиот текст кој го објави лидерот на СДСМ и премиер на социјалните мрежи, не може ...
сите 140 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 350 | | | веќе видена

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е епидемиолошката состојба до COVID -19 во Охрид. Во модуларната болница веќе нема хоспитализирани пациенти, градов ...
сите 235 | | | веќе видена

Сашо Мијалков, поранешниот директор на УБК и полициските Алфи се ослободени од обвинение за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на Љубе Бошковски. ...
сите 140 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за труд и социјална политика денеска треба да расправа за Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи во ...
сите 109 | | | веќе видена

Бојан Јовановски – Боки 13 денеска околу 15 часот е спроведен во затворот во Идризово, каде треба да ја издржува деветгодишната затворска казна за случајот ...
сите 75 | | | веќе видена

Португалскиот прволигаш Санта Клара со победа од 3-0 против скопски Шкупи го напушти теренот на арената „Тоше Проески“ во меч од второто квалификациско коло од ...
сите 197 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снимката од протестите во САД ги разбесни граѓаните уште повеќе, девојче плаче и вреска од болка, а полицијата…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: