Стравот од коронавирусот се измеша со стравот од изборите


Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев е најголема несреќа на македонскиот народ. Додека десетици семејства губат животи на своите најблиски паметот на Заев му е датуми за избори. Зоран ...
| | веќе видена | слични

Додека десетици семејства губат животи на своите најблиски паметот на Заев му е датуми за избори.Зоран Заев вечерва призна дека диктира какви одлуки да носи ...
| | веќе видена | слични

Во екот на најголемите бројки на зарзени од корна вирусот во земјава и тоа со над 120 заболени само во главниот град политичките партии на големо договараат ...
| | веќе видена | слични

Наместо преговарачката рамка, во фокусот на Брисел деновиве се изборите. За евроинтегративецот Османи тоа е сосема оправдано. Тој не гледа ништо спорно во ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар, Алберт Муслиу за емисијата „Што не е јасно“, изјави дека не разбира како тие кои се најголеми противници за одржување на изборите биле ...
| | веќе видена | слични

Владата на Македонија го одреди датумот 5 јули за парламентарните избори, што беа одложени заради коронавирусот, одлука на која се противи десничарската ...
| | веќе видена | слични

Сепак, шанси за консензус се уште постојат, уверува вицепремиерот Бујар Османи. Потенцира дека последниот збор за изборниот датум ќе го каже собранискиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 508 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стравот од коронавирусот се измеша со стравот од изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: