Нелоска: Лицитацијата со бројките за новозаразени е корупција на процесот во интерес на брзи избори

Неодговорно е да се бетонира датумот за избори во ситуација како оваа кога бројките зборуваат за повеќе од алармантна состојба со новозаразени и смртни случаи, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема услови ни за кампања, ниту за кампања туку било какви изборни активност, Државната изборна комисија вели дека им се потребни повеќе од 20 денови истакна ...
| | веќе видена | слични

По новиот налет на заболени од коронавирус професорот Александар Даштевски повикува на промена на членовите на Комисијата за заразни болести. -Политичка е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Професорот Александар Даштевски во изјава за Инфомакс уште една потенцираше дека во време на вонредната состојба не треба ни да се разговара за парламентарни ...
| | веќе видена | слични

На Зоран Заев одамна му се скинати жиците не само на гитарата, тој е паднат од жицата по која оди, како што сака сам да каже, а верувам дека многу брзо и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во гостување во Тема на денот на Сител телевизија истакна дека отсликувањето на вредностите на СДСМ е пресликано ...
сите 322 | | | веќе видена

Легализација на дивоградби - помош за сиромашните или амнестија за урбаниот криминал Пендаровски стави вето на законот - се коси со Уставот. Дали власта ќе ...
сите 283 | | | веќе видена

Портпаролот на ЕУ, Пeтер Стано вели дека целта на утрешната вечера, што се организира за лидерите од Западен Балкан во Брисел, е да се започне и прошири ...
сите 583 | | | веќе видена

Британската Влада денеска оцени дека Израел мора да има сигурност дека израелските воени активности против Хамас се „пропорционални” и изрази длабока ...
сите 413 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 116 | | | веќе видена

Полицијата со часови собираше чаури и траги во скопски Бутел, по бруталното убиство на Камер Идризи . Засега од МВР не даваат информации дали се знае кој го ...
сите 56 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 58 | | | веќе видена

Хасан Абу Харбид, командант на северната дивизија на палестинското движењето Исламски џихад, е убиен во денешниот израелски воздушен напад, потврдено е од ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоска: Лицитацијата со бројките за новозаразени е корупција на процесот во интерес на брзи избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: