Мицкоски: Бев внатре во ресторанот, човечки е да се направи грев


2 копии
2 копии

Катастрофални резултати во економијата од само 0.2 проценти БДП, пад на извозот од 60%, и тоа за првите 4 месеци оваа година, и пред Корона пандемијата, напиша ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во обраќање порача дека пакетите за поддршка треба да важат во текот на летните месеци, бидејќи економијата бележи ...
| | веќе видена | слични

Сите држави околу нас излегоа како победници од кризата, а ние се претвораме во балкански Вухан со бројки како на самиот почеток на светската пандемија. Јас не ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Корона заразата одзема животи. А, комисијата за заразни болести не е на нивото на задачата, и главниот проблем е што се исполнуваат политички нарачки, наместо ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изрази загриженост од како што вели „стравичниот пад на економијата”. Тој во видео обраќање од Владата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во ситуација кога се вклучува политичкиот калкулатор за броење на новозаразени, а со цел да се глуми нормалност наместо реално да се тестира, секоја погрешна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 357 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Бев внатре во ресторанот, човечки е да се направи грев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: