Банката на Англија предвидува неуспех на преговорите за трговски договор со ЕУ

Банката на Англија ги повика британските кредитори да се подготват за евентуален неуспех на трговскиот договор меѓу ЕУ и Обединетото кралство по Брегзит. – ...
| | веќе видена | слични

Од европска страна, во разговорот ќе учествуваат претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот премиер Борис Џонсон и европските лидери ќе одржат разговори на 15 јуни преку видео-конференција за идните односи меѓу Европската унија и Велика ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според официјален Париз, ќе биде „тешко“ преговорите за трговските односи меѓу Велика Британија и ЕУ по Брегзит да завршат во рок од четири месеци, и не ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот европски преговарач со Велика британија, Мишел Барние ја предупреди британската Влада дека е неприфатлив селективен пристап, според кој Лондон би ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министрите за финансии на Европската унија (ЕУ) разговараа за блок-план во вредност од 750 милијарди евра за закрепнување по пандемијата на коронавирус, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија (ЕК) има намера да спроведе подетални инспекции на странски компании за да ги спречи да користат државни субвенции при купување европски ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија ќе го напушти единствениот пазар на Европската унија и царинската унија до крајот на годината, без оглед на исходот од разговорите и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ќе се поистовети ли Ногачески со магаре за да ги добие гласовите на ВМРО-ДПМНЕ во Дебрца? Кандидатот за градоначалник на општина Дебрца, Зоран Ногачески во ...
сите 33 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 221 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 316 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 53 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банката на Англија предвидува неуспех на преговорите за трговски договор со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: