Битиќи: Однесувањето на ВМРО ДПМНЕ негативно влијае на процесите


„Колку и да сака опозицијата да ја преставува лошо економската ситуација, сепак Светска банка проценува дека ќе ја надминеме кризата. Знам дека однесувањето на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство Венко Филипче изразува жалење и не разбира зошто од страна на дополнителната заменик-министерка за финансии се блокираат средствата од ...
| | веќе видена | слични

Бројката од 324.000 граѓани на кои Владата ќе им додели платежни картички претставува поразителна статистика, вели економскиот аналитичар Бранимир Јовановиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот советник во министерството за финансии, Бранимир Јовановиќ смета дека поразителна е бројката од 324 илјади граѓани на кои Владата ќе им додели ...
| | веќе видена | слични

Откако деновиве повторно се случува организиран медиумски напад кон дополнителната заменик министерка за финансии Гордана Димитриевска - Кочовска во врска со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гордана Димитриеска Кочоска, техничкиот заменик-министер за финансии од редовите на опозицијата, останува на ставот дека треба да се стави „вето“ на заемот од ...
| | веќе видена | слични

Платежни картички за над 324 илјади граѓани ќе додели Владата со цел рестартирање на македонската економија. Но токму оваа бројка дава една друга слика која ...
| | веќе видена | слични

Два месеца, и осум пати ѝ одговоривме на прашањата на дополнителната заменик-министерка за финансии Гордана Димитриеска-Кочоска за што ќе се употреби заемот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државата за некого мајка, за некого маќеа. Имено поранешниот потпретседател на владата, Кочо Анѓушев, преку владините мерки успеа да ќари 106.000 евра. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 554 | | | веќе видена

Денеска слушаме како се договарале да се преврти трактор меѓу Дебарца и Охрид, како се договарала сообраќајка кај Кичево – актуелни носители на листи на ...
сите 267 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 139 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

По зголемиот тренд на новозраени со Ковид-19,кој во последното деноноќие забележа највисок број досега или 90 и масовното непотување на мерката, албанските ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Однесувањето на ВМРО ДПМНЕ негативно влијае на процесите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: