Обвиненија и за тројцата други полицајци поврзани со смртта на Флојд


Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци од Минеаполис, вклучени во смртта на афроамериканецот Џорџ Флојд, е ослободен од притвор, откако за него била платена ...
| | веќе видена | слични

Еден од четворицата полицајци од Минеаполис обвинет за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, Томас Лејн, бил ослободен од притвор, откако ја платил кауцијата. ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот на 37-годишниот поранешен полицаец, Ерл Греј ,потврди дека на Лејн му била исплатена кауција од 750.000 долари и дека станува збор за условна ...
| | веќе видена | слични

Со бараните реформи се предвидува зголемена одговорност за полициските службеници Претседателот на САД, Доналд Трамп, е предвидено да се состане со верските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Томас Лејн, еден од четворицата поранешни полицајци од Минеаполис кои се обвинети за убиството на Џорџ Флојд, пуштен е од затвор во округот Хенепин. Како што ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Претставничкиот дом на САД, Ненси Пелоси побара на отстранување на статуите на Конфедерацијата од Капитол по смртта на Афроамериканецот Џорџ ...
| | веќе видена | слични

Во американските медиуми беше објавено видео од апсењето на Афроамериканец минатата година во Оклахома Сити, САД, а во него се слуша како уапсениот Дерик Скот ...
| | веќе видена | слични

Томас Лејн, еден од четворицата полицајци од Минеаполис кои се обвинети за смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, е пуштен од притвор откако за него била ...
| | веќе видена | слични

Томас Лејн е ееден од четворицата полицајци обвинети за смртта на Афро-американецот Џорџ Флојд, а пуштен е од притвор откако за него е платена кауција. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 501 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и носител на листа во изборна единица 4 во интервју за Економски лидер, вели како може да очекуваат ...
сите 360 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 197 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 138 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

По зголемиот тренд на новозраени со Ковид-19,кој во последното деноноќие забележа највисок број досега или 90 и масовното непотување на мерката, албанските ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвиненија и за тројцата други полицајци поврзани со смртта на Флојд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: