Зибери се дистанцираше од Заев: Во ниту еден момент Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори


Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на вчерашната прес-конференција потенцираше дека целиот овој изминат период имаме еден отворен и транспарентен ...
| | веќе видена | слични

Новинарката Билјана Секуловска на својот фејсбук профил напиша статус во кој вели дека министерот за здравство Филипче, претседателот на комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара оставки и одговорност во Комисијата за заразни болести по зголемениот број на заразени од корона вирусот. Тој ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство преку својот Фејбук профил упати благодарност до медиумите за коректниот однос целиот овој изминат период. -Здравствениот систем, ...
| | веќе видена | слични

Откако претседалот на комисијата за заразни болести Жарко Караџовски на нервозен и арогантен тон им се обрати на медиумите на денешната прес-конференција и по ...
| | веќе видена | слични

Караџовски да имаше основно чувство на морал и одговорност, после рангирањето на Форбс, како претседател на „Комисијата“ самиот ќе си поднесеше оставка, немаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зибери се дистанцираше од Заев: Во ниту еден момент Комисијата не излезе со став дека треба или не треба да има избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: