Директорот на јавно здравје вели нема да се отворат границите, А ЗАЕВ БАРА ИЗБОРИ

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Почитувани, Ние мајките, на кои породилно отсуство им заврши пред почетокот на вонредната состојба, не упеавме да добиеме продолжено породилно отсуство, ниту ...
| | веќе видена | слични
13 копии
2 копии

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во емисијата „Топ Тема“, Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 762 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 283 | | | веќе видена

Откако обвинителката Вилма Рускоска и судијката Добрила Кацарска денеска реагираа во врска со спорните спотови на ВМРО-ДПМНЕ во кои тие се „појавуваат“, се ...
сите 130 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 124 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 144 | | | веќе видена

На 07.07.2020 во 00.20 часот било пријавено дека на регионалниот пат с.Неготино – автопат, пред Неготинска клучка, патничко возило „ауди а8“, со гостиварски ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Директорот на јавно здравје вели нема да се отворат границите, А ЗАЕВ БАРА ИЗБОРИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: