Партиите различно гледаат на влошената состојба со заразени


6 копии

Со Уредба не може да се одреди датум за избори. Во Уставот, поточно во членот 67, став 4 јасно е утрдено дека само претседателот на Собранието може да ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Игор Јанушев од ВМРО-ДПМНЕ смета дека принудувањето на граѓаните да излезат на гласање во вакво време е еднакво на злостор. „Некој ќе треба да одговара доколку ...
| | веќе видена | слични

Вчера на владината седница гласав против Уредбата за ажурирање на Избирачкиот список, принципиелно гласав против Уредбата, бидејќи таа е дополнување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за Сител рече дека вчера не гласал за Уредбата со законска сила за дополнување на Уредбата за прашања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 481 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 407 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 167 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите различно гледаат на влошената состојба со заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: