Кој ќе понесе одговорност за заболените текстилни работници во Штип? Кој им даде дозвола на газдите?


Нема вина во оној кој ги дал дозволите за текстилните работилници во Штип да рботат дури и трета смена во време на полицискиот час. Одговорноста за големиот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Заврши тестирањето на 800 лица во седум штипски конфекции, каде имаше позитивни случаи на ковид 19. Позитивни се тестовите на 126 работници или 15,7% од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Завршено е масовното тестирање на текстилните работници во седумте штипски конфекции, сега се чекаат и резултатите од последните земени брисеви, информираат ...
| | веќе видена | слични

Како Штип стана град со најмногу заболени од Ковид-19? Моментно градот е прв на листата во земјава по бројот на регистрирани позитивни случаи на 100.000 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 150 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе понесе одговорност за заболените текстилни работници во Штип? Кој им даде дозвола на газдите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: