Секретарот за одбрана на САД рече дека не поддржува ангажирање на војската за справување со протестите


Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
| | веќе видена | слични

Кандидатот за претседател на САД на Демократската партија Џо Бајден денеска изјави дека е загрижен што претседателот Доналд Трамп ќе се обиде да ги „украде“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократскиот претседателски кандидат Џо Бајден изјави денеска дека е загрижен што претседателот Доналд Трамп ќе се обиде да ги „украде“ изборите во ноември, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски потпретседатело сега веројатен претседателски кандидат на Демократската партија, Џо Бајден, изјави дека е загрижен обвинувајќи го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кризниот штаб на Белата куќа за борба против епидемијата на коронавирус денеска ги предупреди гувернерите на американските сојузни држави дека масовните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници корисници на социјалните мрежи во Кина го исмеваат и го критикуваат американскиот претседател, Доналд Трамп, за начинот на кој тој ја третира кризата ...
| | веќе видена | слични

Г енералот Марк Мајли, претседавач со Здружениот штаб наамериканските вооружени сили денеска објави извинување поради своето учество во прошетката и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Уште пет дена не делат од 15 јули, денот кога конечно ќе расчистиме со остатоците на режимот на Никола Груевски. В о среда одлучувате дали ќе се оди напред или ...
сите 248 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Кога имавме собир на граѓани во Тетово и во Гостивар, голем дел од Албанците беа присутни на тие собири и дури голем број од тие Албанци кои што беа присутни ...
сите 409 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 139 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секретарот за одбрана на САД рече дека не поддржува ангажирање на војската за справување со протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: