Повеќе ТВ станици во САД ја прекинаа програмата на 8.47 минути


Американската детска телевизиска станица „Никелодион“, синоќа запре да емитува програма во период од осум минути и 47 секунди. Толку долго афроамериканецот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Афроамериканецот Џорџ Флојд кој беше убиен во бруталното апсење во Минеаполис беше погребан вчера во својот роден град Хјустон. Свептеникот Ал Шарптон се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Смртта на Флојд предизвикала лавина демонстрации против расизмот, прво во САД, а потоа и ширум светот. Поранешниот полицаец Дерек Човин и Афроамериканецот Џорџ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бившиот полицаец Дерик Човин и Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина додека Човин го држеше приклештен со коленото на вратот, имале конфликти додека работеле ...
| | веќе видена | слични

Протестите веќе две недели се одржуваат во речиси сите големи градови низ САД, а причина за тоа е убиството на Џорџ Флојд од страна полициецот од Минеаполис, ...
| | веќе видена | слични

Некогаш најдобриот боксер во светот, Мајк Тајсон „му сврте грб“ на неговиот пријател Доналд Трамп за да се приклучи на протестите за правата на ...
| | веќе видена | слични

Американската пејачка и поп-кралица Мадона (61) воодушеви многу луѓе во Лондон овој викенд кога се појави на патерици на протестот по повод смртта на Џорџ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поларизацијата и поделбите во Америка изгледа дека никогаш не биле поголеми. И додека на протестите кои траат веќе 12 дена поради полициската бруталност и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе ТВ станици во САД ја прекинаа програмата на 8.47 минути

Од:
До кого (е-маил):
Порака: