На земјите во развој им треба економско закрепнување, советува Светска банка

Државите треба да работат на економско закрепнување, советува Светската банка. Земjите е треба да го зголемат и зачуваат човечкиот и материјалниот капитал. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Американскиот експерт за заразни болести, д-р Ентони Фаучи, предупреди дека пандемијата на коронавирусот се уште не е завршена и ја опиша како „најлош кошмар“. ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Коронавирусот и мерките преземени од страна на државите со цел сузбивање на пандемијата ќе доведат на крајот од 2020 година до најголем пад на светската ...
| | веќе видена | слични

Врвниот американски експерт за заразни болести кој е член на групата за коронавирусот во Белата куќа доктор Ентони Фаучи, на онлајн конференцијата спонзорирана ...
| | веќе видена | слични

Пендемијата на Ковид 19 и рестриктивните мерки кои ги воведоа земјите во светот за сузбивање на ширењето на коронавирусот, ќе доведат на крајот на годинава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изненаден и голем шок од пандемијата на коронавирусот и мерките на затворање со цел нејзино сузбивање доведоа до сериозен пад на глобалната економија. Според ...
| | веќе видена | слични

Koвид - 19 е катастрофален удар за светската економија. Според претседателот на Светската банка, Дејвид Малпас економските последици би можеле да траат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 201 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 432 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На земјите во развој им треба економско закрепнување, советува Светска банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: