ЌЕ ИМА ЛИ УШТЕ ЕДЕН ВИКЕНД КАРАНТИН?! Се чека одлуката


За време на викендот во Кичево, муслиманската и православната заедница ги почитуваа препораките на Владата за заштита од ширење на коронавирусот. Ова може да ...
| | веќе видена | слични

Гостиварскиот муфтија Шаќир ефенди Фетаху кој од скоро е на чело на ИВЗ, пред петочната молитва во Саат Џамијата во Гостивар упати порака во која бара поголема ...
| | веќе видена | слични

После повторното враќање на полицискиот час во земјата се огласи Кичевското Муфтиство, кое бара од верниците од овој регион да ја почитуваат одлуката на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
| | веќе видена | слични

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
| | веќе видена | слични

Поради забраната за одење на гробишта за верскиот празник Задушница, православните верници во Битола утрово се упатија во црквите за помен и молитва на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас вчера на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 702 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 375 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ ИМА ЛИ УШТЕ ЕДЕН ВИКЕНД КАРАНТИН?! Се чека одлуката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: