Граѓаните не треба да аплицираат за домашната платежна картичка, проверка ќе прават на веб страницата www.kupuvamdomasno.gov.mk


Граѓаните кои ќе бидат корисници на домашната платежна картичка нема потреба да аплицираат или да се пријават за да ја добијат. Во соопштението од Владата ...
| | веќе видена | слични

Финансиска поддршка за сите суденти На седницата на Конференцијата на приватни високообразовни установи, која се одржа на 9 јуни 2020г., беше дискутирана ...
| | веќе видена | слични

Власта се фали со платежните картички за граѓаните, а опозицијата обвинува дека се врши поткуп на гласачи. Од ВМРО-ДПМНЕ сметаат дека мерките на Владата се ...
| | веќе видена | слични

Владата најави дека граѓаните со ниски примања ќе добијат платежна картичка за купување домашни производи, како дел од мерките за справување со корона-кризата, ...
| | веќе видена | слични

Сто и 13 илјади граѓани кои ќе добијат Домашна платежна картица од НЛБ Банка ќе им биде доставена на домашна адреса на корисникот најдоцна до 18- ти следниот ...
| | веќе видена | слични

Согласно Уредбата на владата на Р. Северна Македонија за финансиска поддршка на граѓани и вработени лица со низок доход, млади лица и здравствени работници, ...
| | веќе видена | слични

Конференцијата на приватни високообразовни установи смета дека Уредбата со законска сила на Владата за издавање домашна платежна картичка, како финансиска ...
| | веќе видена | слични

Согласно Уредбата на Владата на РСМ за финансиска поддршка на граѓани и вработени лица со низок доход, млади лица и здравствени работници, Силк Роуд Банка ќе ...
| | веќе видена | слични

Знаете ли кое е најпоставуваното прашање деновиве: „Те има ли на списокот?“ Далеку е 18 јули, ама граѓаните по системот „јас сум должен да проверам“, буквално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седум починати од Ковид-19 се регистрирани вчера, со што вкупната бројка на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 341. Пет од нив се од Скопје, еден од ...
сите 489 | | | веќе видена

Бројките на новоинфицирани во Индија растат побрзо, откако мерките за ограничување на пандемијата беа значително олеснети заради поттикнување на економијата. ...
сите 145 | | | веќе видена

Денес Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборна единица 3, Игор Јанушев ја посети општината Чешиново – Облешево. Од таму Јанушев порача дека СДСМ ...
сите 516 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски имаше средби со млади во општината Бутел. На средбите се разговараше за ...
сите 249 | | | веќе видена

Немам ниту еден неостварен сон досега, иако соништата се бескрајни, изјави Али Ахмети, лидерот на Демократската унија за интеграција на партискиот собир во ...
сите 81 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на вчерашната трибина на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ одржана во Чаир, упати порака до младите да останат во државата и да се борат за ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните не треба да аплицираат за домашната платежна картичка, проверка ќе прават на веб страницата www.kupuvamdomasno.gov.mk

Од:
До кого (е-маил):
Порака: