Голем број од новозаразените одбиваат да одговорат на епидемиолошките анкети


Повеќе од 100 лица во последните 24 часа биле позитивни на вирусот Ковид-19. Бројката не е официјална бидејќи се уште се процесираат одредени примероци. Иако ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. јуни 2020 (Inpress) – За семејниот собир кој се одржа во Охрид дефинитивно можеме да зборуваме за еден кластер. Дел од активните случаи со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Центарот за јавно здравје Тетово информира дека поради Ковид-19 почината е 46-годишна жена од населеното место Јажинце при општина Јегуновце, која воедно имала ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Центарот за јавно здравје – Куманово во последните 24 часа регистрира четири новозаболенки од Ковид-19. Директорот на јавната здравствена установа, д-р Ариф ...
| | веќе видена | слични

За 10 дена, ќе се види дали напливот на посетители во Охрид за време на изминатиов викенд ќе резултира со зголемен број тестирања, но и заболени од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Центарот за јавно здравје Куманово во последниве 24 часа регистрира 12 новозаразени со Ковид-19, од кои 11 се од липковското село Матејче, а еден е од ...
| | веќе видена | слични

Уште две лица кои присуствувале на семјната веселба за новороденче во Охрид се позитивни на ковид 19, а за други 30ина сеуште се чекаат резултатите. Мекиците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 405 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем број од новозаразените одбиваат да одговорат на епидемиолошките анкети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: