Заразени со корона вирусот и вработени во штипските градинки


3 копии

Поради родилката која на Клиниката за гинекологија се легитимирала како доктор, а од Лекарската комора кажаа дека лажно се претставила, во самоизолација се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Состојбата во ГОБ „8 Септември“ е под контрола. Околу 20 лица – доктори, медицински сестри и технички персонал се во домашна самоизолација по основ на контакт ...
| | веќе видена | слични

Од приватната болница „Ремедика“ четири медицински лица се во самоизолација кои учествувале во породувањето на жената која пред три дена се породила во оваа ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Домашна картичка ќе добијат и 4.394 здравствени работници ангажирани во справување со Ковид-19. На нив им следува 40 отсто од последната основна нето-плата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според неофицијалните информации кои дојдоа до Нетпрес, во последното деноноќие во земјата се регистрирани повеќе од 170 нови случаи на зараза со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 158 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 346 | | | веќе видена

Ветуваме намалување на даноците, ветуваме рамен данок од 8% и на тој начин ќе ја намалиме сивата економија која ќе придонесе за зголемување на приходите во ...
сите 302 | | | веќе видена

Од државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска ќе се бара ...
сите 140 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 236 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразени со корона вирусот и вработени во штипските градинки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: