Лидл отвора продавница во Македонија?

2 копии
3 копии

По бројните шпекулации во дел од македонските портали, од прес-центарот на „Лидл“ за „Дојче веле“ објаснуваат дека засега немаат планови за ширење на ...
| | веќе видена | слични

На Фејсбук страната Лидл Македонија, познатиот бренд на маркети повикува на наградна игра, преку која посетителите на страната може да погодуваат во точен ...
| | веќе видена | слични

Германскиот трговски синџир „Лидл“ планира да отвори свој супермаркет и во Македонија, објави InStore . Во трговскиот сектор кај нас веќе и јавно се зборува за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 201 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 432 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 88 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидл отвора продавница во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: