Заразата се шири, а граѓаните планираат викенд во Охрид, Маврово и Дојран


По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.06.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија на 125 лица им се издадени решенија за изолација, а 167 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
4 копии

Претставници на МВР вчера (9 јуни) присуствуваа на седница на Локалниот совет на општина Чаир на тема „Потреба за почитување на мерките на Министерство за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Засилени полициски контроли за почитување на заштитните мерки. Само во текот на изминатото деноноќие изречени се 1.143 казни за не носење маска, додека ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. јуни 2020 (Inpress) – Според статистичките податоци на МВР, во изминатото деноноќие, 09/10.06.2020 година, на подрачјето на СВР Охрид, три лица не ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 501 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 196 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 139 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

По зголемиот тренд на новозраени со Ковид-19,кој во последното деноноќие забележа највисок број досега или 90 и масовното непотување на мерката, албанските ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразата се шири, а граѓаните планираат викенд во Охрид, Маврово и Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: