Милошоски за нападот врз Дурловски: Заев и неговите насилници нема да не’ заплашат

Антонио Милошоски од ВМРО-ДШМНЕ на денешната прес-конференција даде свој коментар по синоќешниот инцидент во кој советникот на Зоран Заев од владата извршил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неколку години живеевме со семејството во странство, и кога се вративме тука во Македонија наместо да живееме лагоден живот кој сме го планирале, настана хаос. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Противникот СДСМ во моментов се соочува со граѓани на кои што пред три четири години им ветиле нешто, а многу работи од тоа да не речам ништо не е остварено. И ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разликата меѓу носителите на листа во петтата изборна единица, Игор Дурловски од ВМРО-ДПМНЕ и Радмила Шекеринска од СДСМ, ја сублимира поранешниот шеф на ...
| | веќе видена | слични

Носителот во петата изборна единица Игор Дурловски се поклони пред споменикот на бранителите во Битола, што предизвика воодушевување кај граѓаните кои уште се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот шеф на дипломатијата и пратеник од опозицската ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција даде свој коментар по ...
| | веќе видена | слични

Останато

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 274 | | | веќе видена

„Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 612 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 128 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски за нападот врз Дурловски: Заев и неговите насилници нема да не’ заплашат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: