Стаменковска Стојковски: Идентификувавме дури 65 неисполнети ветувања во однос на Реформата на јавната администрација

Три години од формирањето на Владата, Дамјан Манчевски говори за "евидентни резултати". Такви резултати имаат само во водењето на нивната капитулантска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за информатичко општество и јавна администрација Дамјан Манчевски апелира пандемијата со Корона вирусот да биде оставена надвор од политичките ...
| | веќе видена | слични

Дамјан Манчевски, пораката е една а ти се обидуваш да ја релативизираш и политизираш, својствено за функционер на СДСМ и Зоран Заев. Имено, доследна примена на ...
| | веќе видена | слични

„Корона вирусот не ги бира луѓето по тоа дали работат во јавната администрација или се во приватен сектор. Во новото нормално за кое се подготвува целиот свет, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за информатичко општество и јавна администрација Дамјан Манчевски апелира пандемијата со Корона вирусот да биде оставена надвор од политичките ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот не ги бира луѓето по тоа дали работат во јавната администрација или се во приватен сектор, реагира министерот за информатичко општество и ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменичка – министерка за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска-Стојковски бара оставка од министерот за информатичко ...
| | веќе видена | слични

Во новото нормално за кое се подготвува целиот свет, мора да бидеме спремни дека вирусот ќе го има околу нас. Наша обврска е да се заштитиме себеси и своите ...
| | веќе видена | слични

И после оваа реакција можам само да заклучам дека заслепениот Дамјан Манчевски единствено се грижи за партиската агенда зошто било каде да се сврти ќе ги види ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 264 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 262 | | | веќе видена

Со вашата масовна поддршка, како и досега, ќе ја оствариме и оваа идеја, Северна Македонија да има прв премир Албанец. Убеден сум дека нема сила која ќе ја ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стаменковска Стојковски: Идентификувавме дури 65 неисполнети ветувања во однос на Реформата на јавната администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: