Откриен необичен симптом на коронавирусот - ГИ ТЕРА ЛУЃЕТО ДА МИСЛАТ ДЕКА СЕ ЗДРАВИ

Необичен симптом наречен „среќна хипоксија“ е пронајден кај пациенти со инфекција со коронавирус. Во оваа состојба, пациентите не доживуваат негативни симптоми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германски и норвешки научници спровеле студија во која анализирале како инфекцијата на коронавирус напредува во однос на крвната група на пациентите.„Наодите ...
| | веќе видена | слични

Сега германските и норвешките научници анализирале како инфекцијата се одвива во однос на крвната група на пациентот. Наодите се зачудувачки, иако студијата е ...
| | веќе видена | слични

Ова предизвикува надеж дека промената во исхраната може да придонесе во борбата против оваа болест. Лекарите кои го проучувале развојот на болеста кај пациенти ...
| | веќе видена | слични

Некои од заразените со вирусот корона воопшто не кашлаат, додека други завршуваат на респиратори или умираат? Поради таквиот карактер на вирусот, тешко е да се ...
| | веќе видена | слични

Научниците откриле дека новата инфекција со коронавирус може да биде опасна за ќелавите мажи. Експертите веруваат дека за оваа категорија луѓе со заболувањето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средбите со жители во Љуботенски пат, општина Бутел, најави дека со новата развојна економија продолжува ...
сите 373 | | | веќе видена

Пандемијата со Ковид-19 трае со месеци, а во Македонија во јуни беше забележан значаен пик на бројот на заболени, но и на бројот на смртни случаи. Само во овој ...
сите 168 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 253 | | | веќе видена

ДУИ вечерва е во Кичево. Таму се обрати Талат Џафери, носител на листата на ДУИ во петтата изборна единица. Најдобар пример е градоначалникот на општина Кичево ...
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, се обрати пред жителите на Кривогаштани, на кои им ја претстави изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ за ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен необичен симптом на коронавирусот - ГИ ТЕРА ЛУЃЕТО ДА МИСЛАТ ДЕКА СЕ ЗДРАВИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: